Zpětná hlášení

Výsledky kroužkování v oblasti

Výsledky, jež kroužkování přináší, a zpětná hlášení ptáků, kroužkovaných v Ptačí oblasti Rožďalovické rybníky, jsou cenné informace o dalším osudu jak jednotlivých jedinců, tak i celých druhů. S těmi nejzajímavějšími se zde můžete seznámit.

 

Rákosník proužkovaný a rákosník velký

 

Strnad rákosní

 

Moudivláček lužní

 

Rákosník obecný a rákosník zpěvný

 

Rákosník obecný

Další zpětné hlášení z černého kontinentu. Tentokrát to byl Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus), kroužkovaný 19.8.2008 na rybníce Zrcadlo Zbyňkem Smolíkem byl zastižen v ústí řeky Loukos na pobřeží Atlantického oceánu v Maroku. Tato lokalita patří do zvlášť chráněné ptačí oblasti (tzv. IBA) V letošním roce již druhé zpětné hlášení z černého kontinentu. Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus), kroužkovaný 19.8.2008 na rybníce Zrcadlo Zbyňkem Smolíkem byl zastižen v ústí řeky Loukos na pobřeží Atlantického oceánu v Maroku. Tato lokalita patří do zvlášť chráněné ptačí oblasti (tzv. IBA) Marais Larache. Kontrolován zde byl 15.9.2008. Za necelý měsíc překonal vzdálenost více než 2300 km. Takový výsledek jistě potěší.

 

Rákosník obecný

A opět jedna radostná zpráva. Rákosník obecný kroužkovaný na Zrcadle 2.8.2008 Františkem Stránským byl kontrolován 1.5.2010 na nejsevernějším africkém výběžku Arroyo del Infierno autonomního španělského města Ceuta na africkém území patřícího Španělsku. Zastižen byl 2300 km od své domoviny.

 

Cvrčilka slavíková

 

Poštolka obecná

 

Orlí tragédie

Tento týden (srpen 2009) přišla z Kroužkovací stanice NM v Praze smutná zpráva. Orel mořský, kroužkovaný letos nedaleko Rožďalovic jako mladý pták na hnízdě, byl nalezen mrtev v blízkosti svého hnízdiště. Pravděpodobnou příčinou úhynu byl náraz do drátů elektrického vedení. Mnoho toho nenalétal. Ať je takových zpráv co nejméně.

 

Káně lesní

 

Čáp černý

 

Vlaštovka obecná

 

Racek Chechtavý